Omnis ars naturae imitatio est.
                Seneka

Zawartość witryny.

Stronę stworzyłem głównie po to, aby przyjaciołom i znajomym móc prezentować moje fotografie. No ale ponieważ "www" znaczy to co znaczy, mam cichą nadzieję, że trafia tu nieznani mi goście i na prezentowanych zdjęciach zatrzymają sie przez moment.
Tak więc ta witryna zawiera przede wszystkim zdjęcia pokatalogowane w trzech odsłonach:


FOTO PRZYRODA

To powód dla którego trwa przebudowa strony. Mam zamiar umieszczać tu zdjęcia przyrodnicze pokazujące pejzaże, rośliny a może kiedyś i zwierzęta w ich naturalnym środowisku.


Nowe Galerie

Tu będę prezentował wyniki niedawnych włóczęg z aparatem.


Galerie ciut starsze

Nazwa mówi sama za siebie. To zdjęcia z ostatnich trzech lat czyli z okresu, kiedy powróciłem do robienia zdjęć. Ponieważ moja strona jest dość nowym produktem, prawdopodobnie tu, a nie w Nowych Galeriach najszybciej przybywać będzie "nowości" wyciągniętych z odchłani twardego dysku.


Wykopaczki

Kiedyś na wyprawie rowerowej wokół Tatr słuchałem wieczorem w namiocie słowackiego Radia Martin. Ich przebojową muzyczną audycją były "Czesko-slowenske muzycke wykopaczki" (czy jakoś tak). Co to była za muzyka, to mniejsza, ale te "wykopaczki" utkwiły mi w pamięci. I ta odsłona zawiera takie właśnie "wykopaczki" z annałów negatywów i slajdów sięgających lat 70-tych. Też coś tu będę dodawał, ale powoli, bo trzeba pracowicie odkurzać i skanować.


Podsłuchane

Ucyfrowienie świata fotografii dało nowe możliwości jakie w czysto analogowej fotografii były dostępne tylko dla zawodowców. Mam na myśli techniki obróbki obrazu. Ale posiadanie najnowszej wersji Photoshopa, to jeszcze nie automatyczny klucz do sukcesu. Techniki obróbki cyfrowej są bardzo ciekawe i dają znakomite wyniki, jak dokładnie zrozumie się sposób wykonania określonej akcji. Na stronie Podsłuchane będę zamieszczał opisy ciekawych, podejrzanych w Internecie technik.


Co u innych?

To rzecz jasna linki do interesujących stron o fotografii; niektóre z nich są zaiste kopalnią wiedzy, spostrzeżeń i pomysłów.


Pisząc kod tej strony skorzystałem ze skryptu PHP autorstwa Michała Ledera. Skrypt ten służy do wyświetlania wszystkich galerii fotografii jakie zamieściłem.
Ponieważ przeglądarka Netscape 6+ jakoś dziwnie obsługuje "fullscreen", mogą wystąpić w niej problemy z prawidłowym przeglądaniem galerii. Osobom używającym Firefoxa poleciłbym naciśnięcie F11 po rozpoczęciu przegladania galerii - wtedy dopiero jest prawdziwy "fullscreen".


Strona Główna
Co tu mamy?
FOTO PRZYRODA
INDIA HIMACHAL
EGIPT PUSTYNIE
ISLANDIA
Nowe galerie
Galerie ciut starsze
Wykopaczki
 
 
Ostatnio dodane:
(5 maja 2009)
   55 Rajd
    Narciarski
    Karkonosze
    2010
 
 
 
Podsłuchane
 
Co u innych ?
 
Prawa autorskie
Napisz do mnie Jesteś 1348 gościem na stronie Najlepiej oglądać w rozdzielczości 1280x1024   
w przeglądarkach:   
Internet Explorer Firefox